BAKAN AKAR KOLTUK UĞRUNA ZİHİNLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milletimizin ferasetine inancımız tam. Millet İttifakı’nın içinde daha evvel bizlerle birlikte olan beşerler var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler dedi.

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili adayı Hulusi Akar, Kosova Parkı’nda düzenlenen piknikte vatandaşlarla bir ortaya geldi. Burada vatandaşlara seslenen Bakan Akar, ‘Devlet ve millet el ele omuz omuza 85 milyon birlikte yürüyoruz. 85 milyon tek yürek, tek millet, tek güç. Daima bir arada yürüyerek inşallah ülkemizin bekasını da refahını da sağlayacağız. Bugüne kadar sorunları çöze çöze geldik kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz’ diye konuştu. Büyük ve güçlü Türkiye’nin önündeki pürüzlerin en değerlisini terör olarak nitelendiren Akar, ‘Bazıları Türkiye’nin güçlenmesine, büyümesine karşı bu teröristleri maşa, kukla, maymun olarak kullanıyorlar. Milletinin bağrından çıkan Mehmetçik şu ana kadar, yurt içinde ve hudut ötesinde, Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde ne kadar terörist varsa onları kazdıkları çukurlara gömdü, gömmeye devam ediyor’ sözlerini kullandı.

‘PKK HİÇBİR VAKİT KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ DEĞİL’

Terör belasından milleti kurtarmakta kararlı olduklarını vurgulayan Akar, şunları söyledi Bizim amacımız teröristler. PKK hiçbir vakit Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. 85 milyon tek millet, tek yumruk, tek yüreğiz. Ortamıza fitne, fesat sokmaya çalışıyorlar. Bunlara imkan, fırsat vermeyeceğiz. Bizi alanda yenemeyenler, Mehmetçiğin karşısında duramayanlar içimize fitne fesat sokmaya çalışarak bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti birlikte kurduk, bu bayrağı birlikte dalgalandırdık, şehitliklerde birlikte yatıyoruz. Hiçbir vakit bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.?

‘MİLLETİMİZİN FERASETİNE İTİMADIMIZ TAM’

Bugünlere çok acılar çekilerek gelindiğine dikkat çeken Akar, Şu anda tam terör örgütü çöküş halindeyken, teröristlerin ele başları efendilerine ‘bizi kurtarın’ diye bağırıp, seçimlerden medet umarken bu bahiste her zamankinden daha uyanık olmalıyız. Milletimizin ferasetine inancımız tam. Millet İttifakı’nın içinde daha evvel bizlerle birlikte olan beşerler var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler sözlerini kullandı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel