Bakan Akar: "Hiçbir personelin hakkını yedirmedik yedirmeyeceğiz"

Bakan Akar: “Hiçbir personelin hakkını yedirmedik yedirmeyeceğiz”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Hiçbir emekçinin hakkını yedirmedik yedirmeyeceğiz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle konser düzenlendi. Esat Kabaklı’nın sahne aldığı konsere; Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç

“İşçilerimizin emeği, personellerimizin alın teri sahiden çok önemli”

Konser öncesi bir konuşma yapan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, personelin emeğinin ve alın terinin karşılığını almasının çok kıymetli olduğunu söyleyerek, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncelikle hepinize kutlu olsun. Bu çerçevede sıhhat ve iyilik diliyorum. Emekçilerimizin emeği, personellerimizin alın teri nitekim çok değerli, çok bedelli ve çok manalı. Bu bizim ulusal ve manevi kıymetlerimiz içinde kıymetli. Hiçbir personelin hakkını yedirmedik yedirmeyeceğiz. Emekçinin hakkını vermek için elimizden gelen çabası gösterdik, göstereceğiz. Sendikalar çalışanımızın hakkını korumakta ve kollamakta çok kıymetli. Bu mevzuda yapılan çalışmaları değerlendirdiğimizde hepinizin şunu yeterli anlaması lazım; bugünlere kadar birçok sorunu çöze çöze geldik. İnşallah bundan sonrada kalan ne kadar sorun varsa bunları çözmek bizim boynumuzun borcu. Çalışanımızın emeğinin karşılığının alınması, alın terinin karşılığının alınması bizim için çok kıymetli. Bu hususta bütün bakanlıklar üstüne düşen misyonları yapmaya çalışıyor. Personelimizin memnunluğu çalışanımızın refahı hepimiz için önemli” formunda konuştu.

“Dik durmaktan diğer duruş formumuz yok”

Vatandaşlardan gelen ‘dik dur eğilme’ tezahüratlarına ‘bizim dik durmaktan diğer duruş formumuz yok diyen Akar, “Kendinizi yormayın. Allah bizi o denli bir yaratmış ki dik durmaktan öteki duruş biçimimiz yok. Duramıyoruz öbür türlü. Allah bu türlü yaratmış. 15 Temmuz hainlerine, YPG’ye, PKK’ya, FETÖ’ye, Türkiye’nin düşmanlarına dik durmaktan diğer dermanımız yok. Onlara her vakit için layık oldukları karşılığı verdik, vereceğiz. Allah bizi bu yoldan ayırmasın” sözlerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç da, “Bugün emeğe hürmet günü. Bugün çalışanın bayramı, bugün işçi dostlarımızın daima birlikte aileleri ile çocuklarıyla bir ortaya geldiği hoş bir gün. Bahar sevinci içerisinde bu türlü manalı bir günde bizleri yalnız bırakmayan sendikalarımızın her birine farklı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde sanatçı Esat Kabaklı konseriyle vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset