Ayvalık'ta TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları sona erdi

Ayvalık’ta TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları sona erdi

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından Balıkesir‘in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Yelken Ligi 2. Ayak Yarışları sona erdi.

Balıkesir‘in Ayvalık ilçesinde 24 Nisan’da başlayan ve 6 gün süren yarışlarda dereceye girenlerle, ulusal ekibe seçilen atletler için ödül merasimi düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen merasime; Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, Balıkesir Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp, Kuzey Ege Kıyı Güvenlik Küme Kumandanı Emrah Kadir Çakır’ın yanı sıra müsabakalara katılan yüzlerce atlet ve antrenörleri katıldı.

Törende konuşan Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin de müsabakalar dahilinde yüzlerce sporcuyu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti söz ederek, “Ümit ediyorum ki keyifli olmuşsunuzdur, mutlu kalmışsınızdır. Bizler; hem sporu hem de turizmi çeşitlendirebilmek manasında Ayvalık için bulunmaz kıymetlerden biri olan deniz sporlarını ilçenin gündeminde tutmaya çalışıyoruz. Bugün bu tertibe mesken sahipliği yapan Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü, ilçemizin en eski ve esaslı kulüplerinden biridir. Biz bu sporu ilçemizde tekrar canlandırmak istedik. Devamında da deniz sporlarıyla ilgilenen sportmenlerin artmasını teşvik etmeye çalışıyoruz. Bunun da meyvelerini almaya başladık ve bu tertipler Ayvalıkımız’da düzenlenmeye başladı. Yakın vakitte Cunda Surf Kulübü’nden atletlerimiz Türkiye’yi, Avrupa şampiyonasında temsil etti. Bu şampiyonada bir kızımız da Avrupa şampiyonu oldu. Tüm bunlar ne kadar hakikat bir yolda olduğumuzun göstergesidir. Ayvalık olarak biz, bu tıp tertiplere daima açığız. Yalnızca ulusal manada değil, milletlerarası manada da bu cins tertiplerin Ayvalıkımız’da düzenlenmesini talep ediyoruz” sözlerini kullandı.

Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, 6 gün süren müsabakaların kazasız belasız sona ermesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Yelken sporu Ayvalık’ta yenide canlanıyor. Bundan ötürü da son derece memnunum. Ayrıyeten bu tertibin açılışını yaptığımız kortej yürüyüşünden bu vakte kadar Ayvalık’ta tam bir karnaval havası ve büyük bir coşkuya şahit olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Balıkesir Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp ise Balıkesir’in spor tertiplerine mesken sahipliği yapan bir spor kenti olduğunu belirterek, “Ayvalık bu manada sportif etkinliklerde kıymetli ilçelerimizden birisi. Birden fazla tertiplere mesken sahipliği yapan ve en düzgün biçimde yapan ilçelerimizden biri. Biz, Ayvalık ilçemizde valiliğimiz uyumunda tüm kurumlarımız ve paydaşlarımızla birlikte bu hoş ilçeyi spor turizminin de merkezi yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde dereceye giren kulüplerin atletleriyle, Türkiye Yelken Ulusal Kadrosu’na girmeye hak kazanan atletlere mükafatları takdim edildi. – BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor