Aydemir Özbekistan referandumunu kıymetlendirdi

Aydemir Özbekistan referandumunu kıymetlendirdi

AK Parti Erzurum Milletvekili, TÜRKPA Üyesi İbrahim Aydemir, gözlemci olarak katıldığı Özbekistan‘da gerçekleştirilen anayasa değişikliği referandumu sonrasında yaptığı açıklamada, ‘Sonuçlar kardeş ülke Özbekistanımıza iyi olsun.’ dedi.

Özbekistanımıza İyi Olsun

Özbekistan‘da Anayasa’nın yüzde 65’ini değiştiren referandum oylamasının büyük bir demokrasi şöleni halinde geçtiğini bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) gözlemci heyeti olarak oylamaların başlangıcından bitimine kadar gelişmeleri takip ettik.

Sonuçlar kardeş ülke Özbekistanımıza güzel olsun. Özbekistan‘daki Anayasa değişiklikleri iktidar ve muhalefeti birleştirmiş; farklı toplum kesitlerinin onayını almış durumda. Gençlerin değişiklikleri sahiplenen ve “Özbekistanımızın kalkınmasına yol açacak” diye umutlandıran halleri bizi de keyifli etti. Güzel olsun.’ açıklamasını yaptı. Milletvekili Aydemir, referandum kaydında Özbekistan Tv Kanallarına değerlendirmelerde bulundu.

Taziye Mesajı

Milletvekili Aydemir Özbekistan’dan Pazar günü darı ukbaya uğurlanan gazeteci Necati Çakır için taziye bildirisi yayımladı. Aydemir bildirisinde, ‘Bir dadaş daha ötelere göçtü. Necati Çakır ağabeyimiz Erzurum basını için bir çınar kararındaydı. Yıllar yılı Hakikat Gazetesini çıkardı; hakikatlerin altını çizdi. İrtihali büyük boşluk doğuracak. Her daim rahmetle, minnetle yad edeceğiz; yeri cennet olsun. Cet toprakları Özbekistan’dan evlatlarına, yakınlarına, basın topluluğumuza başsağlığı ve sabır diliyoruz. ‘ sözlerine yer verdi. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset