ANTALYA'DA 1 MAYIS KUTLAMASI

ANTALYA’DA 1 MAYIS KUTLAMASI

ANTALYA’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, yüzlerce kişi tarafından coşkuyla kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak isteyen siyasi parti, dernek ve sendika üyesi yüzlerce kişi, Güllük Caddesi üzerindeki Aydın Kanza Parkı önünde bir ortaya geldi. Bayrak, flama ve pankart taşıyan iştirakçiler, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca slogan atan, marşlar söyleyen küme, ellerinde dövizler ve pankartlar taşıdı. Kimi iştirakçilerin 6 Şubat günü meydana gelen sarsıntıyla ilgili dövizler de taşıdığı görüldü. Yürüyüşe kimi bireylerin bebekleriyle, kimi bireylerin ise evcil hayvanlarıyla katıldıkları görüldü.

Yürüyüşün akabinde Cumhuriyet Meydanı’nda bir ortaya gelen kalabalık çalan müziklere eşlik edip, halay çekti. Meydanda kurulan sahnede siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri konuşmalar yaptı. Yürüyüşe CHP, Yeşil Sol Parti ve TİP’in milletvekili adayları da katıldı.

Polis takımları yürüyüş güzergahı boyunca geniş güvenlik tedbirleri aldı. Güzergaha çıkan yollar demir bariyerlerle çevrildi. Alana giriş yapmak isteyenler polis tarafından arandıktan sonra alındı. Yürüyüş sırasında polis helikopteri havadan kontrollerini sürdürdü. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel