Ankara'ya şehit ateşi düştü

Ankara’ya şehit ateşi düştü

Ankara‘ya şehit ateşi düştü

ANKARA – Suriye’nin Telabyad bölgesinde PKK/PYD terör örgütünce kullanılmak üzere bulunan patlayıcı hususun imhası sırasında patlaması ile şehit olan Bomba İmha Uzmanı Polis Memuru Özgür Barçın’ın acı haberi Ankara’nın Sincan ilçesindeki ailesine verildi.

Suriye’nin Telabyad bölgesinde arama tarama faaliyetleri sonucu terör örgütü PKK/PYD tarafından bombalı akınlarda kullanılmak üzere hazırlanan patlayıcı unsurların tespiti ve imhası sırasında meydana gelen patlamada 2 polis memuru yaralanmış lakin tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştu. Şehitlerden Ankara’nın Sincan ilçesine kayıtlı Özgür Barçın’ın haberi baba meskenine verildi.

Şehir Özgür Barçın’ın evli ve 1 kız 2 erkek olmak üzere 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. Ankara’nın Sincan ilçesinde Plevne mahallesinde bulunan baba konutuna taziye çadırı kuruldu. Şehit Özgür Barçın’ın Şanlıurfa GAP Havalimanından merasimle Ankara’ya uğurlanacağı öğrenildi.

“Şehidimiz annesini arayarak bir hafta sonra annesini görmek için müsaade alacağını söylüyor”

Şehit Barçın’ın bir hafta sonra izine çıkacağı ve iki gün evvel annesini aradığı öğrenilirken şehidin akrabası Şahin Mayda, “Ülkemizin başı sağolsun, sözler tarifsiz kalıyor. Allah bunları yapanları kahretsin. Ülkemizi bölmeye çalışanları kahretsin. Dilerim bu ezanlar şahit Allah bunları yanlarına koymaz. Çoluğu çocuğu babasız kaldı. Diyecek bir şey bulamıyorum. Allah rahmet eylesin. Şehitlik mertebesine yakıştırsın. Şehidimiz annesini arayarak bir hafta sonra annesini görmek için müsaade alacağını söylüyor. Fakat nasip olmayınca şehidimizin naaşı geliyor. Allah herkese şehitlik mertebesini nasip etsin. Ülkemizi kimse bölemeyecek, kimse ayıramayacak. Ne kadar nifak tohumları ekseler de başaramayacaklar. Allah onları kahretsin” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Gökşen Efe – 3. Sayfa