Almanya'dan Müslüman ailenin çocuklarına skandal LGBT kararı

Almanya’dan Müslüman ailenin çocuklarına skandal LGBT kararı

Almanya‘nın Bremen eyaletine bağlı liman kenti Bremerhaven’de yaşayan göçmen ve Müslüman bir ailenin iki çocuğu, polis nezareti altında Alman Gençlik Dairesi yetkilileri tarafından aileden alındı. Savlara nazaran, ailenin çocuklara LGBT’nin İslam dininde yerinin olmadığına dair bilgiler vermesi sebebiyle çocuklar ailelerinin elinden alınarak Alman Gençlik Dairesi’ne gönderildi.

ÇOCUKLAR AİLELERİNDEN ZORLA ALINDI

Sosyal medyada paylaşılan imgelerde, polisler tarafından zorla ailelerinden koparılan çocukların manzaraları yürek burktu. Büyük reaksiyon toplayan imajlarda, çocuğun ağlamasına ve direnmesine karşın polis ve Alman Gençlik Dairesi yetkilileri tarafından konuttan çıkarıldığı görüldü.

ALMAN GENÇLİK DAİRESİ KENDİSİNİ SAVUNDU

Aile üyeleri, çocuklarından birinin hasta olduğunu ve durumdan etkilenerek sıhhat meseleleri yaşayabileceğini söyledi. Polis ise Alman Gençlik Dairesi tarafından görevlendirildiklerini ve bu doğrultuda mahkeme kararını uyguladıklarını belirtti. Polis tarafından hususa ait yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili spekülasyonlara yer verilmemesi gerektiği kaydedildi. Polis, imajların yanlış yorumlandığını ve çocukların mahkeme kararıyla ailelerinden alındığını tabir etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa