Akşener: "Tür ne demek? Biz insanız, insan"

Akşener: “Tür ne demek? Biz insanız, insan”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin Nevşehir Seçim Ofisi açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı eleştirerek, “Tür ne demek? Biz insanız, insan” dedi.

Yeni Mahalle Lise Caddesinde bulunan Seçim Ofisi açılışında konuşan Akşener; çeşit tartışması üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Akşener konuşmasında, “Dün Sayın Erdoğan Ankara mitinginde şöyle bir kelam söyledi. Bunu en âlâ Nevşehirliler bilir. Zira Nevşehir burada bu sistemi, bu saygıyı yaşayan insanların bulunduğu bir kenttir. Diyor ki Alevilere hürmet duyarız. Yani biz her cinse hürmet duyarız. Cins ne demek biliyor musunuz? Bu nasıl bir saygısızlıktır? İnsanız biz insan. Sunisiyle insan, Alevisiyle ile insan. Ne demektir tıp. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bize cins diyor, tıp. Ne çeşidi. Bitki miyiz, hayvan mıyız? Biz neyiz? Biz insanız. Allah‘ın yarattığı kuluz kul. Bu türlü bir şey olabilir mi?” dedi.

Devlet kademelerinde yapılan atamalara da değinen Akşener “Batsın bu dünya” diyerek, “Bu millet velinimet olmalıyken, siyasetçilerin o pis lisanı karşısında maraba olmuş. 82 puan alıp atanamayan çocuklarınız var sizin. 52 puanla gidip devlet memurluğunun en yeterli maaşını alanlar var aranızda. Atanamayan öğretmenler var çocuklarınızın ortasında fakat rektörlerin, dekanların, belediye liderlerinin, valilerin, kaymakamların, özel kaleminde bir ay çalışıp 657’den en güzel maaşlarla takım olan çocuklar var bu memlekette. Seninkisi gece oturup gündüz uyurken, iki üniversite bitirmiş, işi yokken buna karşılık el alemin çocukları dayısı olan çocuklar bir yerlere atanıyorsa, batsın bu dünya” biçiminde konuştu.

“En düşük emekli maaşı minimum fiyat kadar olmalıdır”

3 yıl boyunca seçmeni gezdiğini söyleyen Akşener, emeklilere kurban ikramiyesinin 15 bin lira olacağını da kaydederek, “Emeklilerimizi dinledim ve gördüm ki; o vakit beş tane farklı emekli maaşı var. Bin 500 liralık emekli maaşı var. Bin 900 liralık emekli maaşı var. Yani 2 bin 200 liralık emekli maaşı var. Yani Bağ-Kur ve SSK’da pek çok farklı emekli maaşı var. En düşük emekli maaşı taban fiyat kadar olmalıdır. Kurban kesmeyi yani o inancımızın gereğini Allah‘ımıza bin şükür Müslümanız. Onun gereğini yerine getirmek istiyorsanız o vakit iki oy vereceksiniz. Birincisi 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu’na, bir başkası de Meral’e. Bir Kemal’e, bir Meral’e oy vereceksiniz. Emekli kardeşlerim, göreceksiniz; Kurban Bayramı’na bir hafta kala 15 bin lira ikramiyeniz hesaplarınızda olacak” sözlerini kullandı.

“PKK ile iş tutanın Allah belasını versin”

Sinan Ateş üzerinden de iktidara yüklenen Akşener, “En son gelinen nokta, Sinan Ateş katledildi. İşte biz bunlara karşı duracağız. Onun için bir olacağız, bir arada olacağız ve bilhassa ağabeyimin kardeşleri, ağabeyimin arkadaşları Nihat Gürer’in kız kardeşinin eline terörist eli bedel mi? ölür o ölür. Vallahi de değmez, billahi de değmez ancak bu elde, bu sağ elde Erdoğan’ın elinde Hizbullah var, Gaffar Okan’ın katilleri var. Bu sol elde PKK var. Abdullah Öcalan’ın, bebek katilinin kardeşine “bizim Mehmet” diyor. Sonra da utanmadan bizlere dönüp “PKK ile iş tutuyor” diyorlar. PKK’yla iş tutanın Allah belasını versin. PKK ile yan yana geleni Cenabı Hak kahru perişan eylesin, rezil rüsva eylesin. Var mısın Erdoğan, bu bedduayı bir arada etmeye? Ben varım” diye konuştu. – NEVŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset