Akşener: "Bu İftiracı Adamlarla Çaba Etmek İçin Bana Güç Verin.

Akşener: “Bu İftiracı Adamlarla Çaba Etmek İçin Bana Güç Verin.

Haber: BERKAY VAROL – Kamera: FATİH NAZIM EFE

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, Isparta‘da yurttaşlara seslenirken “Bugün meskenime dönsem, Recep Bey’in karşısında Türkiye’nin en gururlu bayanı olurum, ancak siz acı çekersiniz. Ben, sizin için çaba ediyorum, etmeye devam edeceğim. Ancak biz bayanlar, Emine Bulutlar için, Özgecanlar için, başı açık-başı kapalı, genç-yaşlı bütün bayanlar için bu çabayı bir arada vermeliyiz. Benim sizden istediğim şey; bana güç verin. Bu saygısız erkeklerle çaba etmek için güç verin. Bu iftiracı adamlarla gayret etmek için bana güç verin. Bayanların oylarını istiyorum, gençlerin oylarını istiyorum. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e istiyorum” dedi.

Meral Akşener, bugün Isparta kent merkezinde yurttaşlara seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“BİZİ YÖNETENLERE BAKARSAK ŞAYET, GÜYA SEÇİM DEĞİL HARBE GİDİYORUZ”

“Biz, bir seçime gidiyoruz. Bu seçim, seçmen için, aziz milletimiz için bir bayramdır. Millet iradesinin formlandığı, siyasetçilerin sizin vicdanınızda tartıldığı ve sonuçta bir karar verdiğiniz bayramdır. Lakin bizi yönetenlere bakarsak şayet, güya seçim değil harbe gidiyoruz. Güya seçim değil savaşa gidiyoruz. Yolda gelirken hangi işareti yaparsa yapsın kardeşlerimiz, bu halde eğildim. Zira bu ülkenin her bir ferdi, kime oy verirse versin bu ülkenin has evladıdır. Lakin bize, çok uzun vakittir oculuk, buculuk üzerinden bir yün yumağı attılar, dolandık içine. Sizin asıl sıkıntılarınızı konuşmadan yıllar silsilesi geçti. Bu meydanlarda merhum Süleyman Demirel’in, merhum Özal’ın, merhum Başbuğ’un konuşmalarına şahit olan benim yaşımdakiler bilir. Onlar, herkesi hürmetle selamlar, sonra ne yapacaklarını anlatırlardı. Bugün o denli değil.

“BÜTÜN PSİKİYATRLARI, BU ARKADAŞLARI TEDAVİYE DAVET EDİYORUM”

Bugün sizler, bizler, 14 Mayıs akşamı şayet seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Haydi oradan be. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyor? Kendinize gelin. Bir tanesi düzgünce karıştırmış; biz iktidara gelirsek, sizin iradeniz bizi seçerse erkek erkeğe evlilik, daha da gerisi var, erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar kafayı yemiş. Bütün psikiyatrları, bu arkadaşları tedaviye davet ediyorum. Başlı başına bunlar, birer hezeyan ve nitekim ruh hastalığıdır. 14 Mayıs akşamı sizin iradeniz, millet iradeniz bizi seçerse bizler şampanyayla kutlayacakmışız, onlar kazanırsa pak alınları secdeye varacakmış. Benim yaşımdakiler bilir; Hz. Adem kıssasının özelliği, haramdan uzak durmak, kul hakkından uzak durmak. Harama el uzattığın vakit cennetten kovuluyorsun, ahmak. Sen ve sizler, bu gencecik çocukların hakkını yediniz. Sizler, bu çocukların geleceğini çaldınız. Sizler, tarımla uğraşan insanlarımızın emeğini çaldınız.

“ISPARTA’YA, ISPARTALIYA VERMEK YERİNE KANADALI ÇİFTÇİYİ, SIRBİSTAN’I, AMERİKAN ÇİFTÇİSİNİ GÜÇLÜ ETTİNİZ”

Isparta’ya, Ispartalıya vermek yerine Kanadalı çiftçiyi, Sırbistan’ı, Amerikan çiftçisini güçlü ettiniz. Ispartalının gülünü, elmasını, para ettirmek yerine mazotla, ilaçla yerle bir ettiniz. Fiyat vermediniz, ondan sonra da dönüp bize, helal alınlarınızla, pak alınlarınızla seccadeye baş koyacağınızı söylüyorsunuz. Ben, 7 yaşından beri beş vakit namaz kılan hacı bir bayanım. Ağzıma hayatımda alkol değmedi. Bu da bir iftiradır. Peygamber efendimize sormuşlar; ‘Müslüman şunu yapabilir mi?’ ‘Yapabilir’ demiş. ‘Şunu yapar mı? ‘Yapabilir.’ ‘Yalan söyler mi?’ Üç kez; ‘Söylemez, söyleyemez, hayır’ demiş. Yalancının dibisiniz, bize kalkıp dindarlık taslıyorsunuz. Benim dindarlığımın Ispartalı kardeşlerime bir yararı olacaksa nedir? O da haramdan uzak duruyorsam, kul hakkından uzak duruyorsam. Şayet beş vakit kıldığını göstere göstere kılıp, ondan sonra gencecik çocukların emeğine çöküp, tarımı göçertip, yandaşları koruyup; 92 puan alıp atamadığın, buna karşılık ayısı, dayısı olanı 52 puanla, 64 puanla atadığın bir dünya, helal bir dünya değildir, helal bir idare anlayışı değildir. Kul hakkının tabanına kadar varmış demektir.

“BİR YÜZÜKLE BAŞLATTIĞINIZ SİYASİ HAYATINIZ GEMİCİKLERLE SÜRMÜŞSE, MANHATTAN’DA BİNALAR YAPTIYSAN HARAMDIR”

Bir yüzükle başlattığınız siyasi hayatınız gemiciklerle sürmüşse, Manhattan’da binalar yaptıysan haramdır kardeşim, haramdır. Lakin biz, bunlara bakmayacağız. 14 Mayıs akşamı, helal oylarınızla UYGUN Parti inşallah birinci parti, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da 13. Cumhurbaşkanı’mız olacak. Daima birlikte bunu başaracağız.

Tam 3 yıldır esnaf geziyorum. Bu dükkanların içinde 3 sene boyunca hiçbir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım. Yalnızca sizi dinledim, sıkıntılarınızı dinledim. O kederlere arkadaşlarımız devalar buldu. Projeler ürettik, kamuoyuyla paylaştık. Muhteremlere de ‘Bunlar miri mal, alın kullanın’ dedik. Pandemi devrinde birazını kullandılar lakin yüzde 100’üne el sürmediler. Esnafın müşterisi velinimettir. İki küme, iktisadın bel kemiğidir. Birisi tarım, birisi de esnaftır. Hem istihdam yaratırlar hem de üretileni satarlar. Endüstricinin ürettiğini, esnaf olmasa kim satacak? İki bel kemiği, gezerken gördüm ki ikisi de yere yapışmış.

“AYNA ÜZERE BUNLAR, KENDİLERİNİ GÖRÜP BİZİ SÖYLÜYORLAR”

Bütün bunlarla Sinan Ateş’in katlini unutturmak istiyorlar. Sizin kaygılarınızın konuşulmasını unutturmak istiyorlar. Bana Diyarbakır’ın orta yerinde, Van’da ‘Faili meçhulcü’ diyorlar. Sonra Isparta’ya gelince ‘PKK’lı’ diyorlar. İkisi birbirine zıt. ya faili meçhulcüsündür ya da PKK’lısındır. Ben, her ikisi de değilim. Ayna üzere bunlar, kendilerini görüp bizi söylüyorlar. Sayın Recep Bey’in sağ elinde Hizbullah var. Hizbullah kim? Bir terör örgütü. Hizbullah kim? Gaffar Okkan’ın katillerinin, Gonca Kuriş’in katillerinin olduğu bir terör örgütü. Sol elinde PKK var. Kim var? Kandil var. Kim var? Apo var. Apo’yla akraba olmuş bunlar.

Recep Beyefendi diyor ki ‘Ailesi görüşüyor, yeni bizim Mehmet gitti’. Apo’nun kardeşi, Cumhurbaşkanı’nın ağzında ‘Bizim Mehmet’. Ancak bütün bunlar olurken bir; siz soyuluyorsunuz. İki; tahlil süreçleri, Oslo süreçleri, Habur rezaletleri oluyor. Yıkıyorlar ellerini çıkıyorlar. Bütün milliyetçilikleri ayaklarının altına almış ağabey, apansızın milliyetçi oluyor. Gel de gülme. Bunların her birinin türel olarak hesabı sorulacak.

“TACİZE UĞRADIK, TECAVÜZE UĞRADIK, ÖLDÜRÜLDÜK VE TEKRAR DE HATALI BİZ OLDUK”

Bu kadar güçlüsün Recep Beyefendi. Gencecik bir akademisyen Ankara’nın göbeğinde katledildi. Her şey aşikâr. Azmettiren aşikâr, vuran aşikâr, öldüren muhakkak, gönderen aşikâr. Bu kadar güçlüsün, ne yaptın? Hiçbir şey yapmadın. Bu ülkenin bütün bayanları, bu devirde yaşadıkları acıların hiçbirini bir diğer devirde yaşamadılar. Biz bayanlar, ‘sürtük’ olduk. Biz bayanlar, ‘sırtından sopa, karnından sıpa eksik edilmemesi gereken varlıklar’ olarak tanımlandık. ‘Kız mıdır, bayan mıdır aşikâr değil’ dendi. Tacize uğradık, tecavüze uğradık, öldürüldük ve tekrar de hatalı biz olduk.

Ben, dört kardeşin en küçüğüyüm. Benim gibiler bilir, -köyde doğdum, küçük bir kentte büyüdüm- bütün ömrünüz babanızı, ağabeyinizi, evlendikten sonra kocanızı, daha sonra da oğlunuz varsa oğlunuzu utandırmamak; arkadaşlarının, akrabalarının yüzünü yere değdirmemek üzerine bir hayat yaşarsınız. Ben, Recep Bey’in evresinde, bir bayanın uğrayabileceği en ağır hakaretlere uğradım, en ağır iftiralara uğradım. Ben Recep Bey’in iktidarında, kocamı aldatmış bir bayan imasıyla karşılaştım. Benim için vefatla eşdeğerdi. Mahkemeye gittim, beraat ettiler. Sonra biri çıktı dedi ki ‘Kınalı yapıncak’. Biri çıktı dedi ki ‘Fosforlu Meral’. Biri çıktı dedi ki ‘Torunu gayri meşru’. Biri çıktı dedi ki en son… Söyleyeme terbiyem müsaade etmiyor.

“BİR OY KEMAL’E, BİR OY MERAL’E İSTİYORUM”

Eğer bunlara dayanıyorsam, şayet size hitap ediyorsam, Allah’ım şahittir, sizin için. Bugün konutuma dönsem, Recep Bey’in karşısında Türkiye’nin en gururlu bayanı olurum, fakat siz acı çekersiniz. Ben, sizin için uğraş ediyorum, etmeye devam edeceğim. Lakin biz bayanlar, Emine Bulut’lar için, Özgecan’lar için, başı açık-başı kapalı, genç-yaşlı bütün bayanlar için bu çabayı birlikte vermeliyiz. Benim sizden istediğim şey; bana güç verin. Bu saygısız erkeklerle gayret etmek için güç verin. Bu iftiracı adamlarla çaba etmek için bana güç verin. Bayanların oylarını istiyorum, gençlerin oylarını istiyorum. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e istiyorum.

“ISPARTA’NIN GÜLÜNÜ, LAVANTASINI, ELMASINI, KİRAZINI ULUSAL TARIM SİYASETİ İÇİNE ALACAĞIZ”

Biz, Isparta’da, iktidar olur olmaz ne yapacağız? Isparta şu anda sahipsiz. Eğirdir Gölü önceliğimiz. Yok olmasına müsaade vermeyeceğiz. Kapalı devre sulama sistemini biz getireceğiz. 12 yıldır kelam verilen Antalya ve Isparta ortasındaki dere boğazı yolu ile Konya-Isparta yolu, Burdur dostluk duble yolu yapılmadı. Biz yapacağız, birinci işimiz. Isparta’yı kalkınmada öncelikli vilayet yapacağız. Tarım ve endüstriye takviye olacağız. Çiftçi ve köylünün tekrar kalkınmasını sağlayacağız. Isparta’nın gülünü, lavantasını, elmasını, kirazını ulusal tarım siyaseti içine alacağız. Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kuracağız. Süleyman Demirel Havaalanı’nı kargo havalimanı yapacağız, ziraî eserlerin ihracatının kolaylaşmasını sağlayacağız. 17 bin belde bir gece köy oldu, bunları tekrar belediye yapacağız. Süleyman Demirel Üniversitesi ve ISUBÜ üniversitelerinin ve ilçelerdeki meslek yüksek okullarının güçlendirilmesini sağlayacağız. Gençlerin işsizlik meselesini çözeceğiz. Isparta’da 25 bin kayıtlı işsiz var. Bunları derhal çözeceğiz. Uzman çavuşlara takım hakkı vereceğiz. Elbette Sinan Ateş ve Gaffar Okkan’ın katillerini asla affetmeyeceğiz.

“İKTİDAR OLUR OLMAZ, BİR AY İÇİNDE 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ. KÖY OKULLARINI TEKRAR AÇACAĞIZ”

Herkesle küstüler, Türkiye’yi Suriyeli doldurdular. İki yıl içinde bütün Suriyeliler gidecek. İktidar olur olmaz, bir ay içinde 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Köy okullarını yine açacağız. O köy okullarına öğretmen, köy okullarına veteriner, köy okullarına ziraat mühendisi tayin edeceğiz ve onlar iş bulacaklar. Öteki taraftan, köye yerleşip tarımla meşgul olmak isteyen gençlerin SSK ya da BAĞ-KUR primlerini 5 yıl boyunca biz ödeyeceğiz. Zira köylerde yaşayan insanların yaş ortalaması 50 olmuş durumda, gençleştireceğiz. Çok uzun mühlet İçişleri Bakanlığı yapmadım fakat 8 ay içinde uyuşturucu kullanımı, satışı o kadar düştü ki. Artık okulların önlerinde satılıyor ve son derece ucuz. Ben, o denli atmasyon iş yapmam lakin uyuşturucu konusunda, şu eli var ya buradan kırarım, Allah şahit kırarım.”

Kaynak: ANKA / Şimdiki