AK PARTİ'YE GEÇEN TDP'LİLERE ROZETLERİ TAKILDI

AK PARTİ’YE GEÇEN TDP’LİLERE ROZETLERİ TAKILDI

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Sarıyer ilçe idare konseyi üyeleri istifa ederek topluca Ak Parti‘ye katıldı. Ortalarında vilayet ve ilçe idare şurası üyeleri de bulunan TDP’lilerin, AK Parti rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun ve Kayseri Milletvekili tıpkı vakitte İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Emrah Karayel taktı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığında, Türkiye Değişim Partisi idare heyeti üyelerinin AK Parti’ye katılması sebebiyle rozet takma merasimi gerçekleştirildi. Merasime, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun ve Kayseri Milletvekili tıpkı vakitte İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel katıldı. TDP’den istifa eden Sarıyer ilçe lideri Murat Kemer’e AK Parti rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Lideri Halil İbrahim Kurşun takarak, partiye yeni katılanlara ‘hoş geldiniz’ dedi. İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel ise, ‘Türkiye Değişim Partisi, pahalı ilçe lideri, bedelli idare heyeti üyeleri ve pahalı teşkilat üyelerinin AK Parti’de olmaları, Cumhur ittifakına dayanaklarını açıklıyor olmaları son derece değerli. Bu iştirakler önümüzdeki seçimin ne kadar pahalı olduğunu bir kere daha hatırlatıyor’ dedi.

‘BU İŞTİRAK CUMHUR İTTİFAKIMIZI GÜÇLENDİRMİŞTİR’

Katılımın Cumhur İttifakı’nı güçlendirdiğini vurgulayan Kurşun, ‘Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Lideri ve idare konseyi üyesi arkadaşlarımız, bugün AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığımıza gelerek partimize ve ailemize katıldılar. Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Bu iştirak Cumhur ittifakımızı güçlendirmiştir, ülkemiz, milletimiz ismine değerli bir iştiraktir. Türkiye Değişim Partisi’nden birçok kardeşimiz yarın da vilayet başkanlığımızda, birçok ilçe liderimiz, vilayet idaremiz ile bu iştiraki gerçekleştirecekler. Türkiye’nin her yerinden, AK Partimize Türkiye Değişim Partisi’nden ve öteki partilerden iştirak oluyor. Niye katıldınız dendiğinde, ‘Kandilden talimat alanlarla bir olanlarla biz bir olmayız, biz vatan için, bayrak için yaşayan kimseleriz’ diyerek partimize katılıyorlar? diye konuştu.

‘SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’LA YOL YÜRÜMEK ONUR VE GURURDUR’

İstanbul’da yaklaşık sekiz ilçenin daha iştirak sağlayacağını belirten Sarıyer ilçe lideri Murat Kemer, ‘Millet ittifakının HDP’yle bir arada bir olmasından ötürü bu türlü bir karar aldık. Daha ulusal, daha güzel Türkiye için Cumhur ittifakında olmaya karar verdik. Memnunuz, gururluyuz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yol yürümek onur ve gururdur’ dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki