AK PARTİ'Lİ YAZICI SEÇİM, DEMOKRASİLERİN EN DEĞERLİ ARACI

AK PARTİ’Lİ YAZICI SEÇİM, DEMOKRASİLERİN EN DEĞERLİ ARACI

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçimin demokrasilerin en kıymetli aracı olduğunu söz ederek, ‘Bu ülkede iş yapanlar var, kelam üretenler var. İş yapanlar Cumhur İttifakı’nda, onun başında da Recep Tayyip Erdoğan var. Hasebiyle vatandaşımızı aydınlatırken laf üretenlere değil, iş yapanlara takviye vereceğiz’ dedi.

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde Yeşilyurt Mahalle Teşkilatı Seçim İrtibat Ofisi Açılışı’na katıldı. Hayati Yazıcı‘ya Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve partililer eşlik etti. Kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Yazıcı, ‘3 Kasım 2002’den bu yana millet önünde hesap verme vakti geldiğinde yaptıklarımızı millete anlatmak suretiyle onların takdir ve takviyesini alarak 3 Kasım 2002 Türkiye‘sini sırtladık, bugüne taşıdık. Her şeyi değiştirdik. Gerçek tarafta, gelişme istikametinde, Türkiye‘nin gücünü artırma tarafında el atmadığımız, dokunmadığımız, kenarda bıraktığımız hiçbir husus yok. Bunun siyasal okunuşu şu, AK Parti’nin siyaset üslubu, kapsayıcı, kuşatıcıdır. AK Parti şaşı bakmaz, yan bakmaz, dar bakmaz. Geniş perspektifte, geniş mercekte bakar. Türkiye‘nin sıkıntılarını, imkanlarına nazaran planlama yapmak suretiyle ileriye gerçek atak yaptırma tarafında devam ettiririz. Burada liderlik değerlidir. Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, dünya başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bu takımların sinerjisi, coşkusu, her sorunun üstesinden gelecek güçtedir’ dedi.

‘LAF ÜRETENLERE DEĞİL, İŞ YAPANLARA DAYANAK VERECEĞİZ’

Seçime az bir müddet kaldığını söz eden AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı kelamlarına şöyle devam etti

’14 Mayıs 2023’te Türkiye’nin seçimini gerçekleştireceğiz. Seçime katılan kümeler var. Bir Cumhur İttifakı bir de Millet İttifakı denen küme var. Seçim demokrasilerin en kıymetli aracıdır. Seçim varsa demokrasi var. Münasebetiyle demokrasilerde millet egemenlik hakkını, seçim vakti seçmek suretiyle vekil belirler, ona emanet eder. Bu millet sezgileri güçlüdür. İş yapanlara emaneti verir. Bu ülkede iş yapanlar var, kelam üretenler var. İş yapanlar Cumhur İttifakı’nda, onun başında da Recep Tayyip Erdoğan var. Hasebiyle vatandaşımızı aydınlatırken laf üretenlere değil, iş yapanlara dayanak vereceğiz. Ülkemizin geleceği için, 2053 Türkiye’si için ve yeniden atalarımızın Anadolu’ya gelişlerinin bininci yılı 2071 için bu ülkede yer oluşturmak istiyorsak iş yapanlara emaneti teslim etmek mecburiyetindeyiz. Bizim hayallerimiz var. Hayalci değiliz, fakat Türkiye için gayelerimiz var. Bu amaçları sizden aldığımız güçle gerçekleştireceğiz. Bu bahiste kararlı mısınız O halde durmak yok, yola devam.?

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel