AK Partili Milletvekili adayları, 39 ilçede genç seçmenlerle buluştu

AK Partili Milletvekili adayları, 39 ilçede genç seçmenlerle buluştu

AK Partili Milletvekili adayları, 39 ilçede genç seçmenlerle buluştu

İSTANBUL – AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları, vilayet genelinde 39 ilçede eş vakitli yapılan programlarda genç seçmenlerle bir ortaya gelerek, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri için takviye istedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları, 14 Mayıs seçim sürecinde saha çalışmalarına devam ediyor. Her gün bir öteki program ile vatandaşlarla bir ortaya gelen adaylar ve teşkilat üyeleri, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dayanak istiyor. Yapılan programlar çerçevesinde bugün AK Parti İstanbul Milletvekili adayları 39 ilçede eş vakitli olarak genç seçmenlerle buluştu. Programlarda gençlerden dayanak isteyen adaylar, sohbet edip onların problemlerini da dinleme imkanı buldu.

“Gençlerin çok büyük bir teveccühü var”

Bağcılar’da düzenlenen program çerçevesinde AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Yıldız Konal Süslü, İstanbul’da yaşayan Adıyamanlı gençlerle bir ortaya geldi. Aday Süslü, sohbet havası içerisinde geçen programda gençlerin sıkıntılarını dinledi. Program hakkında konuşan Süslü, “‘Durmak yok, yola devam’ sloganıyla çıktığımız yolda ‘doğru adam gerçek yolda her vakit her yerde Recep Tayyip Erdoğan’ diyerek yürüyoruz. Elbette ki bugünün hayali yarının gerçeğidir gençlerimiz. Bu emanetleri bayrağı vatanı onlara emanet edeceğiz. Gençlerin çok büyük bir teveccühü var. Sayın cumhurbaşkanımıza karşı tam bir güç vererek yanında duruyorlar. Bizim deneyimlerimiz onların vizyonları ile birleştiği vakit alanda inanılmaz hoş bir güç oluşuyor. Biz gençliğe inanıyoruz. Gençliğimizi çok seviyoruz. Başka cenahların söylediği üzere gençlikle ilgili hiçbir telaşımız yok. Gençlerin bize kattığı inanılmaz vizyonlar oluyor. Onların gücü ile açıkçası biz hiç yorulmuyoruz. Gücümüzü şu an alana hakimiyetimizi gençlerden aldığımız takviyeye borçluyuz. Onun için onlara minnettarız” diye konuştu.

“Gençler bizim her alanımızda var”

Bayrampaşa’da gençlerin meskenine konuk olan AK Parti Milletvekili adayı Cahit Altunay, “Gençler bizim her alanımızda var. Sabah kahvaltı programlarımıza bakanımızla birlikte daima gençlerle oluyor. Akşam buluşmalarımız gençlerle oluyor. Biz toprağa hakimiz. Karış karış her yeri dolaşmaya çaba ediyoruz. Vatandaşımızın teveccühü yüksek. Karar netleşiyor. Kim ülke için proje tasarlıyor, ortada. İnşallah 14 Mayıs günü zaferle çıkacağız” sözlerini kullandı.

“Çat kapı gençlik ziyaretleri yapıyoruz”

Başakşehir’de gençlerle buluşan AK Parti 3. Bölge milletvekili adayı Halime Kökçe, “Başakşehir AK Parti Gençlik Kolları ile birlikte çalışıyoruz. Her gün İstanbul’un farklı bir yerinde programlar düzenliyoruz, bugün ise Başakşehir’deyiz. Çat kapı gençlik ziyaretleri yapıyoruz. Birinci kere oy kullanacak gençlerimizi ziyarete gidiyoruz ve minik bir ikramımız oluyor. Gençlere kahve kupası ve filtre kahve ikramında bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti’miz için takviye istiyoruz. Gençler ile sohbet edip şikayetleri var ise onları not ediyoruz. Bu etaptan sonra geniş iştirakli bir gençlik buluşması yapacağız. Başakşehirli gençlerimiz ile birlikte sohbet edeceğiz. Gençlerin kapılarına gidip hal hatırlarını sormalarımız onları mutlu ediyor” diye konuştu.

“Milletimizin bir sefer daha sandıkta çok net yanıt vereceğinin muştusunu alanda görüyoruz”

AK Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili adayı Hulusi Şentürk, “Özellikle Türkiye’nin içinden geçmekte olan süreci kendilerine bir fırsat zannedip bu sefer, hain emel demeyeyim çok ağır olacak tahminen fakat birilerinin emellerine uygun sonuç alacağını zannedenlere milletimizin bir sefer daha sandıkta çok net karşılık vereceğinin muştusunu alanda görüyoruz. Biz her vakit milletimizle birlikte, İnşallah mükemmel Türkiye için yürüyüşe devam edeceğiz. Geleceğin Türkiye’sini onlara emanet edeceğiz. O yüzden bu bahiste daha hassas olmalarını bekliyoruz. Bilhassa son periyotlarda Z nesli diye yutturulmaya çalışılan bu mottoları ya da kalıpları reddetmelerini istiyoruz. Onlar bu vatanın evladı. Bu vatanı da onlar geleceğe götürecekler” dedi.

“Oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Şentürk ile bir ortaya gelen gençlerden Uğur Özdemir, “Vekil beyin gelmesinden çok şad olduk. Problemlerimizle ilgilendi. Önümüzde büyük bir seçim var. Seçim için her vakit ‘doğru vakit yanlışsız adam’, oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’adır” dedi.

“Çok keyifli vakit geçirdik”

Mehmet Tunahan Yılmaz, “Hulusi Şentürk milletvekili adayımız geldi, bugün bizleri ziyaret etti. Problemlerimizle ilgilendi, problemlerin tahlilleri ile ilgilendi. Çok keyifli vakit geçirdik. ‘Doğru yol, hakikat vakit, hakikat adam.’ Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şimdiden gençler olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gençler olarak sıkıntılarımızla ilgileniyorlar” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel