AK Parti'li İnan'dan Kılıçdaroğlu'na yerli ve ulusal göndermesi

AK Parti’li İnan’dan Kılıçdaroğlu’na yerli ve ulusal göndermesi

Bornova, Bayraklı, Çiğli ve Menemen ilçesinde bulunan AK Parti Seçim Uyum Merkezinin açılışını gerçekleştiren AK Parti Gençlik Kolları Genel Lideri ve İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan, CHP’nin İzmir milletvekili aday listesinin Kılıçdaroğlu’nun Amerika ziyareti sırasında Pensilvanya’da eline tutuşturulduğunu tabir ederek “Yüzyılın tüm yalancıları toplayın, bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin attığı palavra kadar palavra söyleyememişlerdir” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Lideri ve İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan; Bornova, Bayraklı, Çiğli ve Menemen ilçesinde bulunan AK Parti Seçim Uyum Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Partililerin ağır ilgi gösterdiği açılışlarda konuşma yapan Lider İnan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediklerinin palavra üzerine heyeti olduğunu belirterek İzmir milletvekili aday listesini de eleştirdi. CHP’nin İzmir milletvekili aday listesinin Kılıçdaroğlu’nun Amerika ziyareti sırasında Pensilvanya’da eline tutuşturulduğunu tabir eden Lider İnan, “Yüzyılın tüm yalancıları toplayın bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin attığı palavra kadar palavra söyleyememişlerdir” diye konuştu.

Başkan İduğ’a teşekkür, linç kampanyasını kınama

Güne, birinci olarak AK Parti Bornova Seçim Uyum Merkezi açılışıyla başlayan Lider İnan, Bornova Belediyesi CHP’li Lideri Mustafa İduğ’un, mart ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada Kahramanmaraş merkezli sarsıntının akabinde “Öyle bir hasar var ki, hiç bir formda yetişmek mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma grubu gönderin, yetişmezsiniz” kelamlarına teşekkür etti. İnan, “Kahramanmaraş merkezli olan ve ülkemizi derinden acıya boğan zelzeleden sonra birçok yardımlar yapıldı. Birçok belediyemiz, birçok sivil toplum kuruluşumuz bölgede hizmet etti. Doğal o hizmetler yapılırken, o dayanışma içerisinde olunurken, belediye liderlerimiz var güçleriyle uğraş ettiler. Süreç içerisinde Bornova Belediye Liderimiz Mustafa İduğ da devletimizin oradaki çalışmalarını, belediye liderlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu çalışmaları, ülkece kenetlendiğimiz oradaki o dayanışma tablosunu vurgulayacak bir konuşma yaptı. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Ama milletçe kenetlenmemiz gereken o günlerde, kendi belediye liderleri yapmış olmasına karşın muhalefet büyük bir linç kampanyası başlattı. Hakikati, doğruyu söyleyen kendilerinden dahi olsa bu linçi yapmaktan geri durmuyorlar. İşte karşımızda bu türlü bir zihniyet, bu türlü bir anlayış var. Oradaki çalışmalarımızı depremzede vatandaşlarımız çok âlâ görüyor. Bunu gören ve kenetlenme duygusu olan herkesin yanındayız, yapılan bu linç kültürünün de karşısındayız ve kınıyoruz” kelamlarına yer verdi.

“14 Mayıs gecesi kirli hayallerinden uyanacaklar”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingini kıymetlendiren Lider İnan, iştirak sağlayan tüm partililere yürekten teşekkür ettiğini ve İzmir’de tarih ve destan yazıklarını söz ederek “Önceki gün miting büyük İzmir mitingindeydik. Tarihi yazdık, destan yazdık. Allah hepinizden razı olsun. İzmir’den tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya o denli güçlü bir bildiri verdik ki, öylesine hoş bir tablo ortaya koyduk ki, ‘İşte İzmir’deki AK Parti’ dedik. Biz, 14 Mayıs’ın provasını yaptık. İnşallah mitingimizde yaptığımız üzere 14 Mayıs gecesi Cumhurbaşkanımız ve Genel Liderimiz, Ankara genel merkezde o balkonda yüzbinlere haykıracak ve birileri de o kirli hayallerinden uyanacak” dedi.

“İzmir’in sokaklarını bile bilmiyorlar”

CHP İzmir’in milletvekili adaylarının ithal olduğunu, AK Parti listelerinin ise İzmir’in tüm ilçelerini sokak sokak bilen yerli ve ulusal isimlerden oluştuğunu da söyleyen AK Parti Gençlik Kolları Genel Lideri Eyyüp Kadir İnan, “Mitingimizde Cumhurbaşkanımız, adaylarımızı takdim etti. Yerli ve ulusal, İzmir’i sokak sokak bilen, Çiğli’yi, Bayraklı’yı, Bornova’yı, Menemen’i bilen, İzmir’e katkı koyan, İzmir’e emek ortaya koyan milletvekili adaylarımızı takdim etti. Bugün ise onlar da toplanıyor. Biz özgürlüklerden yanayız, demokrasiden yanayız. Herkes propagandasını mitingini özgürce yapacak ve herkes de birbirine hürmet duyacak. Onlar da adaylarını İzmirli hemşerilerimize takdim ettiler. Ancak ortamızda bir fark var. Biz yerli ve ulusal, İzmir’i sokak sokak bilen adaylarımızı takdim ettik. Onlar ise Atatürk düşmanlarını, FETÖ aparatlarını, PKK yardakçılarını İzmirlilere gösterdi. Biz, onların İzmirlileri ne kadar çantada keklik gördüğünü biliyoruz. Bunun her seçimde itirazını ettik. Her seçimde bunu anlatmaya çalıştık. Ancak görünen o ki, bunlar şirazeden çıkmış. Liste başlarında Atatürk düşmanı var. İşte İçişleri Bakanı’mız açıkladı. Emniyetin içerisinde yeni paralel yapılanma kuran kişi, İzmir milletvekili adayı listesinde. Türk Silahlı Kuvvet Silahlı Kuvvetlerimize, askerimize iftira atanlar tekrar bunların listesinde” diye konuştu.

“Türkiye’nin muhalefeti de yerli ve ulusal olmalı”

Türkiye’nin muhalefetinin de yerli ve ulusal olması gerektiğini belirten İnan, “14 Mayıs seçimde bir seçim kazanmayacağız. Biz bu yerli ve ulusal olmayan terörün tahakkümü altına girmiş siyasetçileri tasfiye edeceğiz. Biz bağımsızlık çabası veriyoruz” sözlerini kullandı. İnan, CHP’nin İzmir’deki mahallî idarelerinin başlayıp da bitirdiği bir projelerinin bulunmadığını, 2024 yılındaki lokal seçimlerde kenttin AK belediyecilikle tanışacağını vurguladı. Menemen’deki seçim uyum merkezi açılışında da konuşan İnan, Menemen’in ak belediyecilikle tanışmasının akabinde hizmetlerin bir bir hayata geçmeye başladığını, projelerin yeni periyotta de devam edeceğini kelamlarına ekledi.

Bayraklı’da gençlerle patlamış mısır, kahve ve maç üçlüsü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset