AK Parti'li İnan, İzmir'de seçim uyum merkezlerinin açılışında konuştu Açıklaması

AK Parti’li İnan, İzmir’de seçim uyum merkezlerinin açılışında konuştu Açıklaması

Ak Parti Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan, “14 Mayıs seçimde bir seçim kazanmayacağız, biz yerli ve ulusal olmayan, terörün tahakkümü altına girmiş siyasetçileri tasfiye edeceğiz.” dedi.

İzmir‘den milletvekili adayı olan İnan, Bornova, Bayraklı, Çiğli ve Menemen ilçelerindeki seçim uyum merkezlerinin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle dün düzenlenen “Büyük İzmir Mitinginde AK Parti’nin tarih yazdığını belirten İnan, “Dün İzmir’den tüm dünyaya o denli güçlü bildiri ve fotoğraf verdik ki, işte ‘İzmir’deki AK Parti’ dedik. Bizim 14 Mayıs‘taki provamız dün bitti. İnşallah 14 Mayıs gecesi de İzmir mitinginde yaptığımız üzere 14 Mayıs gecesi Cumhurbaşkanımız Genel Liderimiz Ankara’da genel merkezimizde o balkonda yüz binlere haykıracak ve birileri de kirli hayallerinden uyanacak.” dedi.

İnan, AK Parti’nin İzmir’deki milletvekili adaylarının yerli ve ulusal olduğunu, kentin meselelerini ve sokaklarını bildiğini anlattı.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitingini eleştiren İnan, şunları kaydetti:

“Biz sizin ne kadar sahtekar olduğunuzu biliyoruz. Biz İzmirlileri ne kadar çantada keklik gördüğünüzü biliyorduk. ve her seçimde bunun itirazını ettik. Ancak görünüyor ki bunlar şirazeden çıkmış, görüyorsunuz. Liste başlarında Atatürk düşmanı var. İşte İçişleri Bakanımız açıkladı. Emniyetin içerisinde yeni paralel yapılanma kuran kişi İzmir milletvekili adayı listesinde, Türk Silahlı Kuvvet Silahlı Kuvvetlerimize, askerimize iftira atanlar tekrar bunların listesinde. Kemal Kılıçdaroğlu gitti ya, Amerika’ya 6 saat kayboldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin listesine kanaatim odur ki orada bunun eline verildi. Artık de mitingde taklidi yapıyor. Yazıklar olsun sana. Yüzyılın tüm yalancıları toplayın bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin attığı palavra kadar palavra söyleyememişlerdir.”

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İnan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bunlar terör örgütleriyle bir ortaya gelmemişmiş. Bunlar teröre karşı en büyük uğraş ortaya koyanlarmış. Bir de televizyonlarda kendilerine bela okuyorlar. Palavra söylemeyin. O koltuğa kasetle işbaşına geldin ve geldiğin günden beri FETÖ ve PKK ile aksiyon ve telaffuz birliği içerisindesin. İşte Kandil’den açıklamalar geliyor. O hain terör örgütü elebaşı Duran Kalkan demedi mi? AKP ve MHP faşizmini kelamım ona Kılıçdaroğlu ile birlikte bitireceğiz demedi mi? Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili listelerinden biri çıkıp ‘Hadi oradan siz kimsiniz? Siz askerinizi şehit eden alçak bir terör örgütüsünüz’. ‘Siz orada Kürt hemşehrilerimizi katleden onlara en büyük ziyan veren terör örgütüsünüz’ diyerek tek bir reaksiyon gösterdiler mi? Terör örgütüne eziliyorlar. Tırsaklık onlar da, pısırıklık onlar da. Bugün iki tane teröristten oy alacağım diye sessiz moda aldılar kendilerini.”

İnan, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar kazanacağını, AK Parti’nin ise tekrar birinci parti olacağını vurguladı.

Türkiye’nin muhalefetinin de yerli ve ulusal olması gerektiğini belirten İnan, “14 Mayıs seçimde bir seçim kazanmayacağız, biz bu yerli ve ulusal olmayan, terörün tahakkümü altına girmiş siyasetçileri tasfiye edeceğiz. Biz bağımsızlık uğraşı veriyoruz.” diye konuştu.

İnan, CHP’nin İzmir’deki mahallî idarelerinin başlayıp da bitirdiği bir projelerinin bulunmadığını, 2024 yılındaki lokal seçimlerde kentin AK belediyecilikle tanışacağını vurguladı.

Menemen’deki seçim uyum merkezi açılışında da konuşan İnan, Menemen’in AK belediyecilikle tanışmasının akabinde hizmetlerin bir bir hayata geçmeye başladığını, projelerin yeni devirde de devam edeceğini vurguladı.

Eyyüp Kadir İnan, son programında ise Bayraklı kıyısında gençlerle bir ortaya geldi.

Seçim için özel hazırlattığı araçta gençlere çay ve kahve ikram eden İnan, foto karavanda gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: AA / Tezcan Ekizler – Aktüel