AK Partili Hamza Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na sert reaksiyon: 'Seçim kazanamama münasebeti arayanlar'

AK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’na sert reaksiyon: ‘Seçim kazanamama münasebeti arayanlar’

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, gazeteci Merdan Yanardağ‘ın terörist elebaşı Abdullah Öcalan hakkındaki kelamları nedeniyle tutuklanmasına reaksiyon gösteren CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu‘na sert sözlerle yüklendi. AK Partili Dağ, “Seçim kazanamama münasebeti arayanlar, yalnızca bu olaydaki tavırlarının bile toplum nezdindeki karşılığını görseler, arayışlarına devam etmelerine gerek kalmazdı.” dedi.

YANARDAĞ’IN TUTUKLANMASINA KILIÇDAROĞLU’NDAN TEPKİ

Gazeteci Merdan Yanardağ‘ın katıldığı televizyon programında terörist elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili kelamları reaksiyon çekti. Abdullah Öcalan hakkında “Tecrit edilmesi hukuka alışılmamış. Kendisinin özgür bırakılması gerekiyor. Kendisi çok zeki birisidir” diyen Merdan Yanardağ, gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yanardağ’ın tutuklanmasına reaksiyon gösteren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, karardan bir an evvel dönülmesi gerektiğini söyledi.

“YANARDAĞ TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞINI ÖVEN BİR ŞÜPHELİDİR”

Kemal Kılıçdaroğlu‘na AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, zehir zemberek sözlerle yüklendi. Twitter hesabından paylaşım yapan Dağ şunları söyledi: “Bebek katili PKK elebaşı Abdullah Öcalan terör suçlusudur, binlerce şehidimizin kanı elinde olan bir katildir, teröristtir. Merdan Yanardağ da terör örgütü elebaşını öven bir şüphelidir. Yanardağ’ın yaptığı ne basın ne de söz özgürlüğüdür.

“KILIÇDAROĞLU SAYGISIZCA BİR AHVAL İÇİNDE”

Başta CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Yanardağ’ı savunmak için “Terör örgütü başkanını övmeyi söz özgürlüğü kisvesinde normalleştirme” yarışına giren siyasetçiler, milletimizin hassasiyetlerini görmezden gelen saygısızca bir ahval içindedir. ‘Seçim kazanamama gerekçesi’ arayanlar, yalnızca bu olaydaki tavırlarının bile toplum nezdindeki karşılığını görseler, arayışlarına devam etmelerine gerek kalmazdı.”

CHP BAŞKANI: MERDAN YANARDAĞ ÖZGÜR BIRAKILMALIDIR

Kemal Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu sözleri kullanmıştı: “Ahlaki kararını yitiren Saray hükümeti, montajlarla algı idaresine devam ediyor. Gazeteci Merdan Yanardağ’ın, hükümetin neyi, neden yaptığını hatırlattığı konuşmasının bir kısmı üzerinden tutuklanması, ülkemiz ismine utanç vericidir. Bu yanlıştan derhal dönülmeli, Merdan Yanardağ hür bırakılmalıdır.”