AK Parti teşkilatları Akyazı'da vatandaşlarla bir ortaya geldi

AK Parti teşkilatları Akyazı’da vatandaşlarla bir ortaya geldi

Ak Parti teşkilatları Akyazı‘da vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Milletvekili adayı Mehmet Cavit Şireci, Vilayet Lideri Çetin Özyurt, evvelki devir milletvekillerinden Sebahattin Karakelle, Merkez İlçe Lideri Hakan Ördek, parti yöneticileri, evvelki periyot vilayet ve ilçe liderleri katıldı. Akyazı Mahallesi sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan partililerle sıcak sohbetler gerçekleşti.

Programda milletvekili adayları birer konuşma gerçekleştirdiler ve mahalle seçmenlerinden ikide iki kelamı aldılar.

Programda bir konuşma yapan Mehmet Cavit Şireci, Erzincan‘da belediye lider yardımcılığı, AK Parti yöneticilikleri ve iki periyottur vilayet başkanlığı yaptığını ve bu devirde de milletvekili olarak Erzincan‘a hizmet etmek istediğini tabir etti. 2002 den bu yana bütün seçimleri AK Parti ismine yönetim eden kişi olarak bu seçim kadar değer taşıyan bir seçim görmediğini belirten Şireci, “PKK’nın yasallaştırılmaya çalışıldığı bir seçim arefesinde bir yol ayrımındayız” dedi. Ülkenin tam bağımsızlığı ve hatta bekası için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir oy AK Partiye bir oy istedi.

Milletvekili Burhan Çakır da Akyazılıları selamladı ve seçimlerin dünya genelinde çok önemsendiğini hatırlattı. Çakır bu seçimde Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Partiye oy istedi.

Ardından mikrofonu alan Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, “Tarım ve hayvancılığa dayalı bir iktisadı olan kentte Akyazı’nın büyük yeri var. Akyazı’ya hizmet edersek kent iktisadına katkı sağlarız. Bunu biliyoruz. Meselelerinizi da biliyoruz. Doğalgaz talebi vardı. Bunu çözdük. Yüzde 80’ine doğalgazı geçtiğimiz yıl sunduk. Bu yıl Akyazı’nın yüzde 100’ü doğalgaz kullanacak. İçme suyu sorununuz var. Onu da çözeceğiz. Akyazı’dan eski periyotlarda aldığımız takviyenin devamını talep ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların akabinde mahallelinin taleplerini ve problemlerini dinleyen heyet geç saatlere kadar bölgeden ayrılmadı. – ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset