AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana'da vatandaşlara hitap etti Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana’da vatandaşlara hitap etti Açıklaması

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu bayrağın gölgesi altında kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar. Her gün ‘kardeşlik, demokrasi’ diyenlerin hayatlarında demokrasi yok.” dedi.

Adana‘dan AK Parti milletvekili adayı Çelik, Kozan ilçesi Acarmantaş Mahallesi’nde vatandaşlara hitap etti.

Cumhur İttifakı karşısında bir yapı ve oluşumun olduğunu belirten Çelik, bunların maksadının Recep Tayyip Erdoğan’ı, AK Parti’yi, Cumhur İttifakı’nı göndermek olduğunu lisana getirdi.

Birilerinin büyüyen, gelişen ve ileriye giden Türkiye‘yi istemediğini aktaran Çelik, şöyle konuştu:

“Bu bayrağın gölgesi altında kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar. Her gün ‘kardeşlik, demokrasi’ diyenlerin hayatlarında demokrasi yok. Lisanlarından yeri geliyor terör örgütlerine söyleyemedikleri zehri Cumhurbaşkanı’mıza karşı akıtmaya kalkıyorlar. Cumhurbaşkanı’mız hududumuzun yakınında terör devletçiği kurmaya kalkanlara, Türkiye‘mizi, insanımızı, askerimizi, polisimizi, jandarmamızı amaç alanlara karşı ‘sakın hududa yaklaşmayın, bir gece birden gelebiliriz’ dediğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi bu terör örgütleriyle uğraş etmek için tezkere çıkarmaya kalktığı vakit Mecliste tezkereye kim karşı çıktı? Birincisi Cumhuriyet Halk Partisi, ikincisi HDP. HDP’nin niçin karşı çıktığını biliyoruz. ‘PKK’ya karşı operasyon yapılmasın, bu terör örgütleriyle uğraş edilmesin’ diye karşı çıkıyor. Burada asıl sıkıntı CHP’nin niçin karşı çıktığıdır? CHP’nin, karşımızdaki ittifakın adayı bunların yanıtını verdi mi? Tezkereye niçin karşı çıktığını bu millete, memlekete Adanalı’ya, Kozanlı’ya izah etti mi?”

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz gazının birinci ateşini yaktığını hatırlatarak, “Bütün dünyadaki manşetleri izledik. Dünya bu haberi şöyle gördü; ‘Çılgın Türkler durdurulamıyor. Erdoğan her gün yeni bir proje açıklıyor. Hiç kimse Erdoğan’ı durduramıyor. Türkiye’nin ve Erdoğan’ın büyük yürüyüşü devam ediyor. Yeniden Erdoğan bütün dünyayı şaşırttı.’ Pekala Türkiye’deki muhalefet ne dedi? ‘Böyle bir gaz hakikaten var mı yok mu bilmiyoruz. Sanki Putin’in armağanı olabilir mi?’ dedi. Pekala bunu diyenler kim? Bir yıl boyunca masada adaylarını aşikâr etmek için toplantı üstüne toplantı yapıp, bir yıl sonra ‘Ya bu masa, kumar masasıymış’ deyip, masadan kalkanlar.”

Terör örgütlerinin her gün “Bizim emelimiz Erdoğan’ın iktidardan gitmesidir” diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düşmanlıklarını ilan ettiğini belirten Çelik, bunlara karşı en hoş karşılığı milletin vereceğini, vatandaşların 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Cumhur İttifakı diyeceğini aktardı.

Savunma endüstrisindeki gelişmeler ve öteki yatırımlara da değinen Çelik, şöyle devam etti:

“Bunlar Türkiye’nin yerli ve ulusal imkanlarıyla Türkiye’nin evlatlarının, mühendisinin, çalışanının emeğiyle yapılmışken çıkmışlar, ‘Amerika’dan şirket getireceğiz.’ diyor Kılıçdaroğlu, ‘Uzay projeleri yapacağız.’ diyor. Bakın Kızılelma’yla F-16 kol uçuşu yapıyor. TEKNOFEST’te bu ülkenin gençleri geleceğe hazırlanıyor. Türkiye’yi karada, havada, denizde ve uzayda daha güçlü kılmaya hazırlanıyor. Artık geçtiğimiz günlerde ne oldu? Bakın denizde gücümüzü artıracak İHA ve SİHA gemimiz TCG Anadolu, denizlerimizde artık uzunluk göstermeye başladı. Karada Altay Tankı testler için silahlı kuvvetlere teslim edildi. Havada İHA’sı SİHA’sı Kızılelması, ulusal savaş uçağımız. Bütün bunlar uzunluk gösteriyor.”

Yakın vakitte Ceyhan’da petrol çıktığını hatırlatan Çelik, geçmişte bu kuyuların içerisinde bir şey yok diye kapatıldığına dikkati çekti.

Çelik, “Bu kuyuları açıp da içinde petrol olduğu halde, içinde bir şey yokmuş diye kapatanlar kim? Bunların ardındakiler, bunlara ses çıkarmayan politikler kim? Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu Türkiye tablosunda, hiç kimse Türkiye’nin zenginliklerinin, imkan ve kabiliyetlerinin üzerine beton dökemez. Onların hepsi milletimizin hizmetine sunulur.” değerlendirmesinde bulundu.

“Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Cumhur İttifakı diyeceğiz”

Seçimlere kısa müddet kaldığını ve her bir oyun kıymetli olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Bir oy, ülkenin mukadderatını değiştirir. Bir oy, Cumhurbaşkanı’mızın karşısında Türkiye’yi tehdit edenlere en güçlü yanıtı verir. Bir oy, Türkiye’nin birliğine, beraberliğine, dirliğine takviye manasına gelir. Bir oy, tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak demektir. 14’üne kadar durmayacağız, yorulmayacağız, her yere ulaşacağız. 14’ünde Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Cumhur İttifakı diyeceğiz.”

Kaynak: AA / Mustafa Ünal Uysal – Yeni