AK Parti Genel Lider Yardımcısı: "Bu seçim Türkiye için bir dönemeç"

AK Parti Genel Lider Yardımcısı: “Bu seçim Türkiye için bir dönemeç”

Tekirdağ‘a gelen AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, “14 Mayıs 2023 seçimlerini tarihi manada da hakikaten çok değerli kılmaktadır ve ayrıyeten bu seçimde Türkiye‘de milletten takviye ve yetki istemek üzere kümelenmiş siyasi yapıların bir tarafta Cumhur ittifakı, öbür tarafta kimi vakit altılı masa, kimi 7 oldu, 10 oldu. Herhalde 10’nuda aştı farklı katmanlar var. Görünür görünmeyen yancıları, destekçileri saymıyorum bir ittifak ortasında geçecek olan bir seçim” dedi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ’a geldi. Ziyaret sürecinde açıklamalarda bulunan Yazıcı, 14 Mayıs Seçimlerinin bir dönemeç olduğuna vurgu yaptı.

Yazıcı açıklamasında, “14 Mayıs’a yanlışsız günler süratle akıp gidiyor. 13 günümüz kaldı Türkiye‘nin seçimine. Niçin Türkiye seçimi diyoruz, sahiden bu seçim Türkiye için bir dönemeç. Aziz milletimizin en değerli kazanımlarından Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılının son seçimi 14 Mayıs seçimi. Tekrar bununla irtibatlı, 2. Yüzyılın ki, biz ona Türkiye Yüzyılı diyoruz. 2. Yüzyılın da birinci seçimi, bir öbür hususiyeti çok partili demokratik hayatımızda iktidar değişiminin gerçekleştiği, tek parti idaresinden çok partili çoğulcu sisteme geçisin seçiminin yapıldığı 1950 seçimleri de 14 Mayıs tarihinde yapılmış. Münasebetiyle bu kadar kıymetli iki hususiyetin birleşmiş olması 14 Mayıs 2023 seçimlerini tarihi manada da hakikaten çok değerli kılmaktadır ve ayrıyeten bu seçimde Türkiye’de milletten takviye ve yetki istemek üzere kümelenmiş siyasi yapıların bir tarafta Cumhur ittifakı, öteki tarafta kimi vakit altılı masa, kimi 7 oldu, 10 oldu. Herhalde 10’nuda aştı farklı katmanlar var. Görünür görünmeyen yancıları, destekçileri saymıyorum bir ittifak ortasında geçecek olan bir seçim. Türkiye’de iş yapanlar var, bir de konuşanlar var. İş üretenler var, laf üretenler var. İş üreten kesiti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Genel Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ki AK Parti takımları ve Cumhur ittifakı temsil etmektedir. Milletin önüne çıkarken hesap vermek üzere çıkarsınız, yetki istediğinizde gelecek vakit diliminde yapacaklarınızı yahut Türkiye için hayal ettiğiniz sürece yapılması gerekenleri ön görülerinize ait muhayileniz olur, bunları anlatırsınız. Bu manada da biz aziz milletimize bizim siyasi vazgeçmezlerimizdendir. Siyasal davranış biçimlerimizin en kıymetli ögelerindendir zira bizler siyaseti genel liderimiz öncülüğünde milletimizin hukukunu korumak, burada milletten kastım 85 milyonun tamamıdır. Milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önünde ki sosyo ekonomik pürüzleri ortadan kaldırmak, refah düzeyini yükseltmek bir diğer söz ile sofrasında ki ekmeği büyütmek için yola çıkmış kadrolarız” dedi.

Karadeniz Gaz’ından da bahseden Yazıcı, “Türkiye’nin dünya milletleri ortasında üst seviye bir sınıfa yükselmesine yol açacak kazanımlardan kelam etmeyeceğim lakin en azından son 5-10 gün içerisinde biz ter dökerek bu ülkenin envanterine yeni araçlar kazanımı sağlamak suretiyle işte Karadeniz’de Ereğli’de ki gazı bulduk yer yüzüne çıkarttık ve gaz dağıtım şebekesine entegre ettik. ve tekrar Türkiye’nin hayali 50 yıllık 70 yıllık hayali nükleer gücün birinci gaz yerleştirmesini sağladık ve nükleer güç tesisi kimliğini kazandırdık. İnşallah nükleer gazda üretime başlayacak milletin hizmetine sunacağız. Bunlar maddi manada yaptığımız şeyler, bunun tesirinde toplumsal hayatı, siyasi hayata inişin travmatik uygulamalara yol açan vesayetçi yapıları, toplumsal mühendisliğe kalkışmış kimi kişi, kurum ve etrafları milletten aldığımız güçle bertaraf ederek muazzam bir paklık yaptık ve Türkiye’yi bugün ki duruma getirdik. Bugün problemlerimiz yok değil var, hayat dinamiktir. Meseleler bitmez olacak, ancak bunların üstesinden gelecek takımlarda AK Parti takımlarıdır, teşkilatlarımızı güçlendirmek suretiyle daima birlikte bu istikametinde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Milletimizin sandığa giderken, bir taraftan tenkitlerini elbette söyleyecek, problemlerini elbette ki lisana getirecek. Sandığa giderken keskin, yeterli, rasyonel bir muhasebe yapacağını, yaptığını bugüne kadar uygulamaları bu türlü gördük. Münasebetiyle daha rasyonel oy kullanacağını, laf üretenlere değil, iş üretenlere ve iş üretenlerinde Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ki AK Parti takımları, Cumhur ittifakı olduğunu da görmek suretiyle kıymetlendirme yapacaklarına inanıyoruz. Her şeyin sahibi millettir, tabi ki inanç kıymetlerimizi bir ortada tutarak millet egemenliğin sahibidir. Biz de o egemenliği aziz milletimize nihaveten deruhte etmeye çalışıyoruz. Bunun sorumluluğu, bunun ne kadar kıymetli olduğunu ve bu sorumluluk içerisinde kul hakkı, millet hakkı olduğunu idrakı içerisinde olan kadrolarız. Yürüyüşümüzü bu türlü sürdüreceğiz” sözlerini kullandı. – TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset