AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, "Türkiye Yüzyılı için Sivas Buluşması" programına katıldı Açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, “Türkiye Yüzyılı için Sivas Buluşması” programına katıldı Açıklaması

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Eğer dağda, FETÖ ve bölücü terör örgütü gece gündüz açıklama yapıyorsa, bu ülkeyi bölmeye çalışıyorsa, yüzyıl evvelki İtilaf Kuvvetleri de birebir şeyi yapıyordu. Onlar da işgalciydi. Terör örgütlerinin ardında onlar var. Açık takviye veriyorlar. İşgalci onlar.” dedi.

Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılı için Sivas Buluşması” programına katılan Yıldırım, 20 yıl geriye bakıldığında Türkiye‘nin nereden nereye geldiğinin görülebildiğini kaydetti.

Yıldırım, 232 milyar dolar ulusal gelirin 905 milyar dolara çıktığına işaret ederek, şayet 15 Temmuz darbe kalkışması, vesayetler, demokrasiye yönelik müdahaleler olmasaydı bu sayının iki katına ulaşacağını söyledi. Bir ülkede istikrar ve inancın değerli olduğunu vurgulayan Yıldırım, bunların olmadığı yerde belirsizliklerin yaşanacağını lisana getirdi.

Millet İttifakı’nın adayının aşikâr olmasının akabinde Kandil’den, Amerika’dan, değişik yerlerden terör örgütlerinin peş peşe açıklamalar yaptığını belirten Yıldırım, kelamlarına şöyle devam etti:

“14 Mayıs yeni bir Türkiye, sistemin değişeceği, terörist başının hür kalacağı, Türkiye‘nin üniter yapısının sona erdirileceği, başlangıçta eyalet sonradan da bir farklı devlet kurulacağı istikametinde küstahça, ölçüsüzce uzunluklarını aşan laflar ettiler. O denli değil mi? Yanlışsız. Bu durumda biz ne diyecektik? Herkes aklını başına alsın. Ben işgalci adaylar demedim. Adayın ortaklarına demedim. Şayet dağda, FETÖ ve bölücü terör örgütü gece gündüz açıklama yapıyorsa, bu ülkeyi bölmeye çalışıyorsa, yüzyıl evvelki İtilaf Kuvvetleri de birebir şeyi yapıyordu. Onlar da işgalciydi. Bugün terör örgütlerinin gerisinde onlar var. Açık takviye veriyorlar. İşgalci onlar. Bizim çabamız Türkiye

Binali Yıldırım, değişen dünyada zenginlik noktalarının Batı’dan Doğu’ya yanlışsız geldiğini, buluşma yerinin Türkiye ve İstanbul olduğunu, İstanbul Havalimanı’nın da dünyanın buluşma noktası haline geldiğini anlattı.

Afrika’dan Avrupa’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Asya’ya trafiğin bu havalimanından geçtiğini lisana getiren Yıldırım, “İşte hizmet bu. Öbür aday diyor ki ‘Sana kelam.’ Kaçıncı kelam kardeşim? 15 sefer kelam verdin. Biz de diyoruz ki kelam uçar eser kalır. O halde soruyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ı, adam üzere adamı, Türkiye’ye sevdalı başkanımızı 14 Mayıs’ta rekor oyla Sivaslılar 13. Cumhurbaşkanı yapmaya hazır mı? Sivas milletvekilli adaylarımız başta olmak üzere İstanbul’daki milletvekillerimizi rekor oyla Ankara’ya güçlü dayanakla göndermeye var mısınız?” diye konuştu.

Programa AK Parti Küme Lideri İsmet Yılmaz’ın yanı sıra Sivaslı iş insanları, belediye liderleri, STK temsilcileri, AK Parti milletvekilleri ve milletvekili adayları da katıldı.

Kaynak: AA / Lale Bildirici Büyükkarakaya – Şimdiki