AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Kırşehir’de konuştu Açıklaması

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Sandıkları o denli bir dolduracağız ki bu dağdakilerin, bayırdakilerin, ovadakilerin sesi soluğu bir daha çıkmayacak.” dedi.

Çeşitli programlara katılmak için Kırşehir’e gelen Yıldırım, Kaman Belediye Lideri Necati Çolak’ı makamında ziyaret ederek ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra ilçedeki spor salonunda partililerle buluşan Yıldırım, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin değerli olduğunu vurguladı.

Seçimle Türkiye’den daha çok öbür memleketlerin, ABD’nin, Avrupa’nın ilgilendiğini lisana getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bunların oyu yok ancak bunların başında planları var. Plan ne? Tayyip Erdoğan gidecek biz Türkiye’ye çökeceğiz. Kaman buna müsaade verir mi? O halde 14 Mayıs’ta bunlara gününü gösterme vakti geliyor. Birinci kez bu seçimlerde terör örgütleri de taraf oldu. Bu seçimde ‘karşı ittifaktaki adaylar, ortaklar kazansın’ diye terör örgütleri gece gündüz açıklama yapıyor. PKK’sı, FETÖ’sü, PYD’si, YPG’si, cümlesi, ’14 Mayıs seçimleri olsun, Recep Tayyip Erdoğan insin, biz de bu topraklar üzerinde yarım kalan yüz yıllık hesabı görelim…’ İşte gün bugün kardeşlerim. Bunlara günlerini gösterecek miyiz?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır milletin kederleriyle dertlendiğini ve Türkiye’nin meselelerini vatandaşların torunlarına bırakmadığını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

“Sandıkları o denli bir dolduracağız ki bu dağdakilerin, bayırdakilerin, ovadakilerin sesi soluğu bir daha çıkmayacak. Şayet bunu yapmazsak şehitlerimiz bizden razı gelmez, ruhlarını incitiriz. 40 bin şehidimiz var kardeşlerim. Bu şehitlerimize karşı mahcubiyet yaşatmayın. 15 Temmuz’da 251 kardeşimizi şehit verdik. Onların haklarının helal olması için onların isteğini almak için 14 Mayıs’ta ülkemiz üzerinde plan yapanların planlarını başlarına geçirmek hepimizin boynunun borcu olsun.”

Türkiye’nin meselelerini çözebilecek tek partinin AK Parti olduğunu savunan Yıldırım, birçok yeni projelerinin olduğunu ve seçimin akabinde bunları hayata geçireceklerini kelamlarına ekledi.

Kaynak: AA / Ergün Haktanıyan – Siyaset