AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kırşehir'de açılış ve ziyaretlerde konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kırşehir’de açılış ve ziyaretlerde konuştu Açıklaması

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 14 Mayıs’taki seçimlerin başkalarına benzemediğini belirterek, “Bu seçimde birinci kere PKK, PYD, YPG bölücü terör örgütleri ile FETÖ legalleştiriliyor, sandığa getiriliyor.” dedi

Çeşitli programlara katılmak için Kırşehir‘e gelen Yıldırım, Vali Hüdayar Mete Buhara’yı ziyaretinin akabinde Kırşehir Müzesi’nin açılışına katıldı.

Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, personel ve işçilerin kıymetini anlatarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

İktidarları periyodunda 1 Mayıs’ın resmi tatil olduğuna değinen Yıldırım, açılışı yapılan müzenin Kırşehir’e yakıştığını belirtti.

Türklerin tarih sahnesinde kıymetli işlere imza attığını ve eserler kazandırdığını vurgulayan Yıldırım, “Türk milleti olarak da tarih boyunca 17 tane devlet kurmuşuz. 17’ncisi 100 yılını tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Devletimiz güçlüdür. Devletimiz Orta Doğu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve Afrika’da insanlığın teminatıdır. Zira devletimizin başında memleket sevdalısı, adam üzere adam Recep Tayyip Erdoğan vardır.” tabirlerini kullandı.

Vali Buhara da 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen Antakya Müzesi’ndeki 1800’den fazla yapıtın, açılışı yapılan Kırşehir Müzesi’ne getirildiğini söyledi.

Yıldırım, açılışın akabinde 8 milyon yıllık fosillerin de bulunduğu müzeyi gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Partisinin vilayet başkanlığını da ziyaret eden Yıldırım, bir mühlet partililerle sohbet etti.

Seçim ofisini ziyaret etti

Yıldırım, akabinde Melikgazi Caddesi’ndeki AK Parti seçim ofisini ziyaretinde yaptığı konuşmada, partililere “Kırşehir, 14 Mayıs’ta dağdaki teröristlere, okyanus ötesindeki FETÖ’cülere hak ettikleri yanıtı verecek mi? Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor oyla Cumhurbaşkanı seçecek mi?” diye sordu.

Ahi Evran’ın torunlarının “Türkiye Yüzyılı”nda tüm oyunları bozacağını aktaran Yıldırım, “14 Mayıs seçimleri, oyunu bozma seçimidir. Oylarımızla oyunu bozacağız, tamam mı?” dedi.

Seçime kısa mühlet kaldığını belirterek, partililerden çalışmalarını ağırlaştırmasını isteyen Yıldırım, şöyle devam etti:

“Çünkü bu seçim öteki seçimlere benzemiyor. Bu seçim çok farklı bir seçim. Bu seçimde birinci kere PKK, PYD, YPG bölücü terör örgütleri ile FETÖ yasallaştırılıyor, sandığa getiriliyor. Hatırlayın. Millet İttifakı’nın adayı açıklanır açıklanmaz dağdakiler ve FETÖ başladılar beyanat vermeye. ’14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’ı alaşağı edeceğiz, cezaevlerinin kapılarını kıracağız, Apo’yu çıkaracağız, Türkiye’yi eyaletlere böleceğiz ve cumhuriyeti değiştireceğiz’ diye.”

Aynı şeyleri 2 yıl evvel ABD liderinin da söylediğine dikkati çeken Yıldırım, “Darbe denedik olmadı, vesayet uyguladık olmadı, Erdoğan’ı artık seçimle indireceğiz, muhalefeti destekleyeceğiz ve Erdoğan’ı indireceğiz” kelamlarını hatırlattı.

Yıldırım, seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında, güçlü iktidar ve güçlü meclis için, Kırşehir’deki 2 milletvekili adayları için de dayanak istedi.

Kaynak: AA / Ergün Haktanıyan – Siyaset