Adıyaman'daki Gazihan Dede Mesire Alanı sarsıntı sonrası gerilim atmak isteyenleri ağırlıyor

Adıyaman’daki Gazihan Dede Mesire Alanı sarsıntı sonrası gerilim atmak isteyenleri ağırlıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntılardan etkilenen Adıyaman’daki Gazihan Dede Mesire Alanı, gerilim atmak isteyenlerin uğrak yeri oluyor.

Adıyaman merkeze 20 kilometre uzaklıkta, Atatürk Baraj Gölü’nün kıyısındaki üç tarafı sularla çevrili Gazihan Dede Mesire Alanı, tabiat mükemmeli görünümüyle dikkati çekiyor.

İl Özel Yönetimince bir işletmeye kira verilen, etrafında su sporları yapılan ve yüzen adaları da bulunan mesire alanı ismini, içerisinde bulunan Gazihan Dede Türbesi’nden alıyor.

Yerli ve yabancıların ilgisini çeken mesire alanı, zelzeleden evvel tabiat ve fotoğraf tutkunlarının uğrak yerleri ortasında yer alıyordu. Mesire alanı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki zelzeleleri hasarsız atlattı. Zelzele sonrası gerilim atmak isteyenler, mesire alanına gelerek piknik yapıyor, çeşitli etkinlikler düzenliyor.

“Deprem sonrası yoğunluk oluştu”

Mesire alanı sorumlusu İsmail Karakeçi, AA muhabirine, mesire alanının zelzelede hasar görmediğini söyledi.

Vatandaşların bu alana gelerek keyifli vakit geçirdiğini belirten Karakeçi, “Deprem sonrası burada bir yoğunluk oluştu. Günde 250’ye yakın kişi gelip burada vakit geçiriyor. Hafta sonu bu sayı daha da artıyor. Bilhassa üç tarafı sularla çevrili olması hasebiyle birtakım vatandaşlar burada kamp yapıyor.” dedi.

Kent sakinlerinden Orçun Şoför ise zelzeleden sonra mesire alanına gelip gerilim attığını anlatarak, “Ailemle burada zelzelenin gerilimini atmaya geldim. Tabiatı ve havası hoş bir yer, insanlardan isteğimiz onlar da buraları pak tutsunlar.” diye konuştu.

Vatandaşlardan Yavuz Kızıl ise keyifli vakit geçirmek için geldiği mesire alanında vakit zaman yoğunluk oluştuğunu lisana getirdi.

Kaynak: AA / Orhan Pehlül – Yeni